24 Eylül 2020, 14:50 tarihinde eklendi

Anathema hayranlarına üzücü haber. Dağıldılar

Anathema hayranlarına üzücü haber. Dağıldılar

Anathema, müzik kariyerine pandemi sebebiyle belirsiz bir süreyle ara verdi: "Hayatta başka yollar aramanın zamanı geldi"

İngiliz progressive metal grubu Anathema, koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm dünyada yaşanan zorlukların kendi çalışmalarına da yansımaları olduğunu ve bu nedenle çalışmalarına "belirsiz süreli bir ara" verdiklerini duyurdu.

Grubun açıklaması

"Sevgili Anathema ailesi,

Bu sene, diğerlerine benzemiyor.

Hepimiz -sizin hepiniz de dahil-, hem mesleki hem de kişisel durumlarımıza etki eden öngörülemez güçlükler yaşadık. Dünyanın bu en zor zamanlarında, geçtiğimiz sene yaşananlar, bize, çalışmalarımıza belirsiz bir süre ara vermekten başka seçenek bırakmadı. Bireysel olarak ise hayatta başka yollar aramanın zamanı geldi.

Herkesin yıllar boyu sunduğu desteğe minnettarız. Yaşamlarımızın en güzel yıllarını bize veren hayranlarımız için beslediğimiz saygı ve sevginin sonu yoktur. Turnemizin beklenmedik bir şekilde iptalini takiben bize gösterdiğiniz cömertlik hep bizimle kalacak.

Bu yılın böyle olacağını hiç ummazdık.

Çok çok teşekkürler. Anathema."

Anathema son albümü, The Optimist'i 2017 yılında çıkarmış ve bu albümle 2017 Progressive Müzik alanında Yılın Albümü ödülünü kazanmıştı.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *