21 Ekim 2021, 03:16 tarihinde eklendi

CUMHURİYET KUTLAMALARI CAZ VE SİNEMA GÜNLERİYLE BAŞLIYOR

CUMHURİYET KUTLAMALARI CAZ VE SİNEMA GÜNLERİYLE BAŞLIYOR

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında “Ataşehir Caz ve Sinema Günleri” 22-24 Ekim tarihleri arasında, “Ataşehir Amfili Park”ta yapılacak.


Caz ve sinemanın ahengiyle ısıtacak Ataşehir Caz ve Sinema Günleri’nde birbirinden yetenekli genç caz müzisyenleri sahne alacak.
Fransız Kültür Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinliklerin sinema gösterimi bölümünde, müzik temalı ve ödüllü Fransız filmleri izleyicisiyle buluşacak.
Her gün iki grubun sahne alacağı etkinlikte; Manuş-u Ala, JazzMatiz, Subway Jazz Station, Esra Kaya Trio, So Swing! ve Kökkadro Ataşehirlilere caz esintileri sunacak.
Konserler sonrasında düzenlenecek film gösterimi bölümünde ise; efsanevi Fransız yönetmen Jacques Demy’nin 1967 yapımı “Les Demoiselles de Rochefort (Rochefortlu
Kızlar)” ve 1970 yapımı “Peau d’ane (Eşek Derisi)” filmleri ile Laetitia Carton’un 2018 yapımı “Le Grand Bal (Büyük Balo)” belgeseli yer alacak.

 

Bir süredir tadilat çalışmaları yürütülen ve yeni görünümüyle daha da güzelleşen Ataşehir Amfili Park’ın ev sahipliği yapacağı etkinliklerde 3 gün boyunca Ataşehir’de keyifli anlar
yaşanacak.

ATAŞEHİR CAZ VE SİNEMA GÜNLERİ PROGRAMI
 
22 Ekim Cuma
Konser
Manuş-u Ala Saat: 17.00
JazzMatiz Saat: 18.30
Film Gösterimi
Les Demoiselles de Rochefort Saat: 20.00
 
23 Ekim Cumartesi
Konser
Subway Jazz Station Saat: 17.00
Esra Kaya Trio Saat: 18.30
Film Gösterimi
Peau D’ane Saat: 20.00
 
24 Ekim Pazar
Konser
So Swing Saat: 17.00
Kökkadro Saat: 18.30
Film Gösterimi
Le Grand Bal Saat: 20.00

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *