09 Kasım 2020, 14:00 tarihinde eklendi

Ferhan Şensoy'a Yaşam Boyu Onur Ödülü

Ferhan Şensoy'a Yaşam Boyu Onur Ödülü

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin bu yıl 3.sünü düzenlediği ‘Kent Ödülleri’ gecesinde ödüller sahiplerini buldu.

‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ bu yıl Fotoğrafçı Gündoğdu Gürsoy, Oyuncu Ali Poyrazoğlu ve Ferhan Şensoy'a verildi.

Ödül alan isimlerden Ordu’nun görsel hafızasını oluşturan unutulmaz kareleri çeken fotoğraf sanatçısı Gündoğdu Gürsoy: ”Bu sanatsal faaliyetler, geçmişle yarına bir köprü olacaktır. Herkesin, yaşadığı kendi dönemini gelecek kuşaklara aktarmaları gerekir, hatta borçtur. Tüm Ordulu hemşehrilerimi sevgiyle selamlıyorum. Beni onore ettiniz, çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ali Poyrazoğlu ise, “Bu yıl tatsız bir yıl ama insanı ferahlatıcı şeyler de oluyor. Benim için çok güzel bir şey oldu. Üstünde ismimin yazıldığı Ordu’dan getirilmiş bir taşı bana verdiler. Bunu ömür boyu çalışma masamın üstünde tutacağım. Her buna baktığımda Ordu’yu, Fatsa’yı, Perşembe’yi, fındık bahçelerinde bıldırcın avlayarak geçen zalim çocukluğumu, okuduğum kitapları anımsayacağım. Ordu’nun sesini etrafa duyurmak isteyen dernek üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Ferhan Şensoy da ”Ünye’de anneannemin evi vardı. Yazları oraya giderdik. Ünye eskiden çok daha güzeldi. Yaşımdan çok ödülüm var. Çok ödül dolabım var. Ordu’dan gelen bu ödüle esas ödüller üst rafında yer ayırdım. Duyarlılığınıza teşekkür ederim, Ordulu hemşehrilerim.” şeklinde konuştu.

Görenleri mutlu eden unutulmayacak ödül plaketlerini tasarlayan Uğurcan Ataoğlu ise şu açıklamayı yaptı: “Deniz kenarından aynı boyda çakıl taşları topladık ve bu taşlarının üzerine ödül kazananların isimlerini sprey boyayla yazdık. Atılacak değil, saklanacak bir plaket yapmak istedik. Hem doğal, hem duygulu olsun diye. Üstelik her ödülü elimizle tek tek hazırladık. Gelecek yıllarda ödül plaketi olarak Ordu’nun havasını, suyunu, toprağını ödül olarak vermeyi düşünüyoruz. Baktıkça Ordu’yu hatırlasınlar, Ordu da onları.” 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *