21 Temmuz 2020, 00:55 tarihinde eklendi

Gazeteci Zülâl Kalkandelen'e Çirkin Tehdit ve Hakaret

Gazeteci Zülâl Kalkandelen'e Çirkin Tehdit ve Hakaret

Hayvan hakları ve yaşam özgürlüğü savunucusu, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, gazeteci yazar Zülâl Kalkandelen, sosyal medya üzerinden avcıların ve av savunucularının çirkin tehdit ve cinsiyetçi hakaretlerine maruz kaldı.

Cumhuriyet Gazetesi'nde Bilal Çelik'in aktardığı haberde, geçtiğimiz günlerde Halk TV'de Can Coşkun'un programına konuk olan Zülâl Kalkandelen, sosyal medyada avcıların hedefi haline geldi. Öte yandan Kalkandelen, sosyal medyadan kendisi hakkında kullanılan şiddet, cinsiyetçi söylem ve hakaretleri paylaşarak duruma sessiz kalanlara tepki gösterdi.

"SEN TÜFEĞİ ARABADAN İNDİRME LAZIM OLACAK"

Halk TV'deki konuşmasının paylaşıldığı bir avcı grubunda Kalkandelen hakkındaki, "Betül Hanım, sen tüfeği arabadan indirme; lazım olacak" şeklindeki tehdit mesajı tepkilere neden oldu. Bunun gibi birçok tehdit ve hakaret mesajlarını sosyal medya hesabından paylaşan Zülâl Kalkandelen, "Halk TV’de Can Coşkun  ile söyleşimizde av hakkında söylediklerim avcıları epey öfkelendirmiş. Hayvanları çıkarı için sömüren, katleden herkesin sürekli hakaret ettiği/küfrettiği biriyim. Avcılar daha önce de beni hedef haline getirmişti. Yaptıkları tek şey bu" şeklinde tepki gösterdi. 

YALNIZ BIRAKILDIM

Yalnız bırakıldığı için bu tarz saldırılara maruz kaldığını dile getiren Zülâl Kalkandelen, "Bu tür hakaret ve tehditler bir siyasetçi yakını için kullanılsaydı, Türkiye'de yer yerinden oynardı. Fakat yaşam hakkını savunan benim için buna benzer birçok olay yaşanmasına rağmen tepki gösterilmiyor. Böyle bir durumda kendimi yalnız bırakılmış hissediyorum. Ben yalnız bırakıldıkça da bu insanlar, hakaret ve tehtidlerini savurmaktan çekinmiyor" dedi.

YETKİLİLER DUYARSIZ 

Daha önce de hayvan hakları konusunda yaptığı yorumlarda sık sık avcıların tehdit ve hakaretlerine maruz kalan Zülâl Kalkandelen, yaptığı şikayetlerden bir sonuç elde edemediğini ifade ederek yetkililerin konuya ilişkin duyarsızlığını eleştirdi. 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *