21 Ekim 2020, 13:54 tarihinde eklendi

İBB Şehir Tiyatroları'ndan Yeni Oyunlar

İBB Şehir Tiyatroları'ndan Yeni Oyunlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 20-25 Ekim 2020 tarihleri arasında 2’si yeni, 11 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Sezon Minimal’in 4. haftasında Lot Vekemans’ın yazdığı Şaban Ol’un yönettiği Zehir, 20 Ekim 2020 Salı günü Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak. Cem Düzova’nın yazdığı Nihat Alpteki’nin yönettiği Geçit, 20 Ekim 2020 Salı günü Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak. Bu hafta Melek, Sesin Resmi, Kum Taneleri, Hayal Satıcısı, Fısıltı Odası, Geçit, Çinyo ile Markonyo, Zehir, Ahududu, Şatonun Altında, Nihayet Makamı oyunları seyirciyle buluşacak.

Bu hafta sahnelenecek oyunlar:

 

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi
Melek(Yeni Oyun)
Aktris Melek Kobra’nın günlüklerinden yola çıkılarak yazılan oyunda, kısacık bir ömre sığdırılan büyük aşk ve acılara tanıklık ederken, 1930’ların sanat hayatının içinde bir primadonnanın uyuşturucu bağımlılığı, hastalık, parasızlık ve yalnızlığa sürüklenişini izliyoruz.
Rüstem Ertuğ Altınay’ın yazdığı Jale Karabekir’in yönettiği oyunda Yeşim Koçak rol alıyor. Oyun, 20, 22, 24 Ekim 2020 tarihlerinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

 

Fatih Reşat Nuri Sahnesi
Dot Tiyatro’nun oyunu Sesin Resmi, 20 Ekim 2020 tarihinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde.
Projectas’ın oyunu Kum Taneleri, 22 Ekim 2020 tarihinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde.
Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun oyunu Hayal Satıcısı, 24 Ekim 2020 tarihinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde.

 

Kağıthane Sadabad Sahnesi
Mimbaz Tiyatro’nun çocuk oyunu Fısıltı Odası, 25 Ekim 2020 tarihinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

 

Gaziosmanpaşa Sahnesi
Geçit(Yeni Oyun)
Çıktıkları yolculukta dağ başında mola veren bir Ağa ve Maraba, saklandıkları yerden kontrol noktasını izlerler. Geçitte olup bitenler merak konusudur… Ağanın Marabaya “dostça” yaklaşımı ve samimiyetle başlayan sohbet ilerledikçe ikisi arasındaki uçurum ortaya çıkar. İki kişi arasındaki ilişki aslında insanlığın varlığından beri mücadele ettiği mülkiyet kavramı, ezen – ezilenlerin hikâyesinin özeti gibidir.
Cem Düzova’nın yazdığı Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda Gürol Güngör/Emre Narcı, Hasip Tuz/Müslüm Tamer rol alıyor. Oyun, 20, 22, 24 Ekim 2020 tarihlerinde Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

 

Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi
Wise Tiyatro’nun çocuk oyunu Çinyo ile Markonyo, 25 Ekim 2020 tarihinde Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi’nde.

 

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi
Zehir(Yeni Oyun)
Geçmişte yaşadıkları trajik kaybın ardından ayrılan çift, yıllar sonra bir araya gelmek zorunda kalır. Günlük sohbetle başlayan buluşma, acılı bir geçmiş hesaplaşmasına dönüşür.  Karşı tarafın da neler hissettiğine dair eksik bırakılan taşlar yerine oturur. Kadın ve erkek dünyasının bakış açısına odaklanan eser Hollanda’da oynanmasının ardından çeşitli dillere çevrilmiş; Amerika, İngiltere gibi ülkelerdeki tiyatrolarda sahnelenmiştir. Lot Vekemans’ın yazdığı oyunu Şaban Ol çevirdi. Oyunda Sevinç Erbulak/Aslıhan Kandemir, Ahmet Saraçoğlu/ Eraslan Sağlam rol alıyor. Oyun, 20, 22, 24 Ekim 2020 tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde.

 

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi
Tiyatro Kare’nin oyunu Ahududu, 20 Ekim 2020 tarihinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.
Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın oyunu Şatonun Altında, 22 Ekim 2020 tarihinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.
Altıdan Sonra Tiyatro’nun oyunu Nihayet Makamı, 24 Ekim 2020 tarihinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *