24 Ağustos 2020, 19:09 tarihinde eklendi

İTEF ile İtalyan Edebiyatı'na Yolculuk Başlıyor

İTEF ile İtalyan Edebiyatı'na Yolculuk Başlıyor

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali 24-28 Ağustos tarihleri arasında İTEF-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali - İtalya Özel programında çağdaş İtalyan edebiyatını çeşitli yönlerden ele alacak.

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi iş birliği ile çevrim içi olarak gerçekleşecek etkinliğin açılışını 24 Ağustos Pazartesi akşamı saat 20.00'de, Türk asıllı İtalyan yönetmen yazar Ferzan Özpetek yapacak. "Cahil Periler", "Karşı Pencere" gibi pek çok ödüllü filmin yönetmen ve senaristi olan Özpetek, etkinlik kapsamında çevirmen Nazlı Birgen'le bir araya gelecek ve geçen ay yayımlanan "Bir Nefes Gibi" adlı son romanını konuşacak.

25 Ağustos Salı akşamı saat 20.00'de polisiye yazarı Mario Mazzanti, Kalem Ajans'ın kurucusu ve edebiyat ajanı Nermin Mollaoğlu'yla bir söyleşi gerçekleştirecek ve polisiye edebiyatın incelikleri; türün dünü, bugünü ve yarını üzerine konuşacak.

26 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.00’de çok satan kitabı "Kırmızı Mektuplar"da bir edebiyat ajanının özel yaşamı ve iş hayatını nasıl dengede tuttuğunu anlatan yazar Fioly Bocca, edebiyat ajanı olan ve Kalem Ajans’ta kurgu kitapları temsil eden Kardelen Genç'le sohbet edecek.

27 Ağustos Perşembe akşamı 19.00’da, polisiye yazarı Ilaria Tuti, Türkiye'deki okurlarına özel bir video paylaşacak.

 

 

'KUSURSUZ CİNAYET YOKTUR'

Aynı gün saat 20.00’de ise "Çırak, Prensesin Kemikleri ve Sonsuza Dek Saklanmayacak Bir Sır" adlı polisiye kitaplarıyla tanınan İtalyan yazar Alessia Gazzola, yazar, çevirmen ve edebiyat eleştirmeni Fuat Sevimay moderatörlüğünde ekranlarda olacak. Katılımcıları "Kusursuz cinayet yoktur" cümlesi üzerine düşündürecek yazarın en yeni kitabı "Uzun Zorlu Yaz" başta olmak üzere, esrarengiz kurguların yazım sürecine dair söyleşi gerçekleştirecekler.

Haftanın son etkinliğindeyse, çevirmenlik ve yayıncılık deneyiminin ardından Walkabout Literary Agency’nin kurucularından olan, edebiyat ajanı Fiammetta Biancatelli ile Nermin Mollaoğlu 28 Ağustos Cuma akşamı saat 20.00’de İtalyan edebiyatı, pandeminin yayıncılığa etkisi ve edebiyat ajanlığı üzerine konuşacaklar.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *