10 Kasım 2020, 21:13 tarihinde eklendi

Londra Kitap Fuarı için tarih açıklandı

Londra Kitap Fuarı için tarih açıklandı

Dünyanın en önemli kitap fuarlarından Londra Kitap Fuarı için, fiziki buluşmayla gerçekleşecek fuar tarihi duyuruldu.

Londra Kitap Fuarı (LBF), 29 Haziran - 1 Temmuz 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştirileceğini duyurdu. 2020 fuar tarihi Mart aynı için planlanmıştı. Fakat pandemi sebebiyle iptal edilmişti. Ayrıca Londra Kitap Fuarı, Andy Ventris'in etkinliğin yeni yöneticisi olarak görev yapacağını duyurdu.

Ventris bir basın açıklamasında "Canlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için en iyi fırsatı yaratmak için LBF'yi Haziran 2021'e taşıma kararı aldık" dedi. "Pandeminin dinamik doğası göz önüne alındığında, durumu yakından izlemeye devam edeceğiz ve mevcut görünümde değişiklik olursa, en geç Mart 2021 sonuna kadar canlı etkinliğin fizibilitesi hakkında nihai bir karar verecek. Bu ölçekte bir ticaret fuarı için hazırlıklara ne kadar planlama ve kaynak harcandığını takdir ettiğimiz için, tüm ortaklarımıza, katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize bu tarihte çalışmaları için bu tarih vermek istiyoruz. "LBF, Olympia London'da gerçekleştirilecek. Fuar "ziyaretçilerin ve katılımcıların ihtiyaçlarını karşılayan güvenli bir etkinlik ortamı" vaat ediyor.

Fuarın Haziran ayına taşınması, gelecek yıl yaz başlangıcı için kalabalık bir fuar programı yaratma potansiyeline sahip olup, BookExpo New York'ta geleneksel olarak Mayıs sonu ve Haziran başı için planlanmıştır. Hem LBF hem de BEA'yı işleten Reed Exhibitions, henüz BookExpo 2021 için tarih açıklamadı. Bununla birlikte, fuarlar Amerikalılar için farklı odak noktalarına sahip olma eğiliminde, Londra Kitap Fuarı öncelikle işin haklar tarafında çalışan Amerikalıları çekiyor. BookExpo genellikle kitapçılara ve ticarete odaklanmıştır.

Geçen ay, Reed Exhibitions'ın ana şirketi olan RELX Group, salgın nedeniyle fuarın yaygın olarak iptal edilmesi nedeniyle 2020'nin ilk dokuz ayında fuar bölümünün gelirinin 2019'a kıyasla% 70 düştüğünü söyledi. RELX, fuar grubunun yılı 330 milyon ila 360 milyon sterlin arasında bir gelirle bitirmesini beklediğini, yıl için toplam maliyetlerin ise yeniden yapılandırma ile ilgili tek seferlik maliyetler hariç 530 milyon sterlin - 540 milyon sterlin olması beklendiğini söyledi.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *