25 Temmuz 2020, 22:54 tarihinde eklendi

Melis Danişmend'den Salgın Sonrası İlk Konser

Melis Danişmend'den Salgın Sonrası İlk Konser

Geçtiğimiz günlerde MyOpenStage ile salgın sonrası ilk konseri gerçekleştiren REDD grubunun ardından bir konser de Melis Danişmend veriyor.

İstanbul Kadıköy PÜR Stüdyolarından canlı yayınlanacak olan performansı ile Melis Danişmend, salgın sonrası ilk kez dinleyicileri ile online olarak buluşacak.

Sosyal medya hesaplarından yarın ( 25 Temmuz Pazar) gerçekleştireceği konser hakkında tweet paylaşan Danişmend

"Siz kanepenizde oturun, ben evinize geliyorum. Bundan rahat konser mi var? Pazar akşamı online canlı konserimle Türkiye’de ve yurtdışında hiç gitmediğim şehirlere gidiyorum. Sonradan “Aa kaçırdık!” demeyin üzülmeyelim. Biletler Biletix’te, 22 TL !"

diyerek hayranlarına yarın gerçekleştireceği konserini hatırlattı.

16 Temmuz Tarihinde Duyurmuştu

Melis Danişmend twitter hesabından 16 Temmuz tarihinde bir açıklama yaparak, içinde bulunduğumuz salgın döneminde müzik sektörünün durumuna ilişkin düşüncelerini de paylaştığı mesajında konser tarihini duyurmuştu:

"Birkaç şey açıklayacağım. Çok uzun zamandır konser ver(e)miyorum. Beş aydan fazla olmuş. Pandemiyle birlikte duran iş kolları tekrar nefes almaya başlamışken, bizim için durum hiç de iç açıcı olamadı maalesef. Bilenler var, ruhu duymayanlar var. Müzik sektörü son yılların en derin çöküşünü yaşadı, yaşamaya devam ediyor. En büyük ekmek kapısı sayılan canlı performanslar artık çok kısıtlı şartlarda gerçekleştirilebiliyor, çarklar tam kapasiteyle dönmüyor, alternatif çözümler üretiliyor. Ülkemiz şartlarında tamamen kendi bacağımızdan asıldığımızı, kör karanlıkta el yordamıyla, desteksiz ilerleyeceğimizi, müziğin bir sektörden ziyade ‘eğlence’ ve ‘hobi’ olarak görüldüğünü bu süreçte daha da berrak şekilde anladık. Aslında anlatacak şey çok ama lafı mızmız bir tonda uzatmak istemiyorum. Çünkü karamsar cümlelerimin sonunda bir müjde var. 26 Temmuz Pazar akşamı ilk kez biletli bir online konser vereceğim. Bu, yakın zamanda Harun Tekin, Redd gibi müzisyenler tarafından da denenen yeni ve alternatif bir konser modeli. Biz 26 Temmuz’da 21:30’da Emre Ataker (piyano) ve Serkan Emre Çiftçi (trompet) ile birlikte Stüdyo Pür’de çalıp söylerken, siz de http://myopenstage.com üzerinden bizi izleyebileceksiniz. Bu, sadece aylar sonra vereceğim ilk konser değil, bundan sonraki aylar içerisinde gerçekleştireceğim sınırlı sayıdaki konserlerden de biri olacak. Sınırlı çünkü kendime ve kafacığıma zaman ayırmam gerekiyor. Çünkü yıl sonunda ilk kitabımı @canyayinlari @mundikitap ‘ın değerli ellerine teslim edeceğim. 2020 bir yandan yakıcı, yıkıcı, yok edici olmaya devam ederken, bir yandan da yeni ümitlere, haberlere, hayallere ve doğumlara yer açıyor. Hayat hep tezatlardan oluşuyor. İnsan bir gün ağlarken, ertesi gün kendine bile inanamayacağı şekilde kahkaha atıyor. Hayat devam ediyor" demişti.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *