29 Nisan 2020, 12:02 tarihinde eklendi

METASTAZ KİTABINA ÖDÜL

METASTAZ KİTABINA ÖDÜL
2020 yılı Halit Çelenk Hukuk Ödülü, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun 'Metastaz' kitabına verildi.
 
Halit Çelenk Hukuk Ödülleri Seçici ve Düzenleyici Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle:
 
"Değerlendirme sürecini tamamlayan Ödül Seçici Kurulu, Halit Çelenk Hukuk Ödülü'nü yazarları Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu olan 'Metastaz' isimli kitaba vermeye karar vermiştir. 
Akademik Destek Ödülü bu yıl iki eser arasında paylaştırılmıştır. Söz konusu eserler; 
Mustafa Bayram Mısır’a ait 'Devlete Karşı Kamu Hukuku: Egemenlik Kuramlarının Tarihsel Materyalist Eleştirisi' konulu kitap, Şeyma Sağdıç’a ait 'Roma’dan Sosyalist Topluma: Hukuki Biçimler Miras Kalır mı?' konulu makaledir. 
Seçici Kurul Özel Ödülü konusu itibari ile bir esere verilmiştir. Söz konusu eser; yazarları Gülşah Kaya, Barış Işık, Birkan Bulut, Fulya Alikoç olan 'Duymak Zorundasınız: 10 Ekim Katliamı Davası' konulu kitaptır. 
Geleneksel olarak Halit Çelenk’in aramızdan ayrılışının yıl dönümü olan 5 Mayıs günü yapılan ödül töreni bu sene içinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle yapılamayacak olup, sanatsal heykelcikler ve belgeleri ödül sahiplerine en kısa sürede ulaştırılacaktır. 
Çelenk ailesi ve Seçici Kurul üyeleri olarak tüm düşünce suçlularının, gazeteci ve yazarların özgürlüklerine kavuşması temennisi ile sağlıklı yarınlarda ve birçok yeni eserle 2021 Halit Çelenk Hukuk Ödülleri töreninde buluşmak üzere…
 
Halit Çelenk Hukuk Ödülleri Seçici ve Düzenleyici Kurulu  
Prof. Dr. Rona Aybay, Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Ali Murat Özdemir, Ali Rıza Aydın, Serpil Çelenk Güvenç, Dr. Öğretim Üyesi İlker Kılıç, Av. Dr. Başar Yaltı, Av. Erşen Sansal, Av. Barış Aybay, Av. Özlem Şen Abay"
 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *