23 Temmuz 2020, 12:28 tarihinde eklendi

Onur Caymaz ile Edebiyat Maratonu

Onur Caymaz ile Edebiyat Maratonu

Akademi Nar, korona virüs dolayısıyla evlerimize kapanıp kaldığımız yaz günlerinde, edebiyat seminerleri dışında, online atölyeleriyle de sizi alıp dünyanın bin türlü haline götürüyor, kültür ve sanat iyileştirici gücüyle gündeme renk katıyor.

Atölyelerini yedi yılda binlerce kişiye taşıyan Onur Caymaz’ın büyük emeğiyle yepyeni bir içerikle donatılmış dört farklı atölye gündeme geliyor.

27 Temmuz Harflerin Peşinde

Ülkemizin en uzun süredir devam eden edebiyat atölyelerinden Yaratıcı Okurluk’un artık çok sevilen, merak edilen harfler bölümü… A’dan Z’ye harflerin sırrı arasında gezinirken Türk ve dünya edebiyatının büyükleri, anılar, tarih, sanat, mitoloji, şiir ve bir kültür “zehirlenmesi”.

28 Temmuz Kelimeye Merhaba

Ülkemizin en uzun süredir devam eden edebiyat atölyelerinden Yaratıcı Okurluk’un bu kez de kelime bölümü tekil bir oturumla okura ulaşıyor. Göstergebilimden etimolojiye, iyi kitaplardan çöplere, Esperanto’dan Ömer Seyfettin’e, bir edebiyat ziyafeti.

29 Temmuz Bin Yılın Kitapları

Kitaplığın önündeyiz bu kez. Hangi kitabı seçeceğiz. Kişisel gelişim mi, kişisel çelişim mi? Soru soran mı, yanıt veren mi? Çok satan mı, hiç satmayan mı, uzun satan mı? Bir kitap niye yazılır, cüret mi, cehalet mi? Zamanın kıyısında kalmış ama hep orada duracak, hiç unutulmayacak kitaplar arasında dünyanın kapılarına uzanan nefis bir yolculuk.

30 Temmuz Hayatın Mitolojisi

Mitoloji nedir; sanat mı, şiir mi, yalan mı? Bilgi mi, bilgisizlik mi? Tarihi ve yaşamı var eden bu çok ama çok eski hikâyelerin kültürle, yaşayışla, sanatla kurduğu bağlar… Gelmiş geçmiş bir sürü tanrının kayıp solukları arasında Homeros’tan zeybeklere, delice zeytinlerden Bach’lara, Itrilere uzanan bir kültür yolculuğu…

 

İletişim için: info@akademinar.org – 0542 495 35 96

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *