12 Ocak 2021, 19:48 tarihinde eklendi

Orhan Pamuk'un yeni romanı 'Veba Geceleri', mart ayında okurla buluşuyor

Orhan Pamuk'un yeni romanı 'Veba Geceleri', mart ayında okurla buluşuyor

Yapı Kredi Yayınları, 2021 yılının ilk aylarında 5 önemli kitap yayımlayacak.

Orhan Pamuk’un üzerinde dört yıldır çalıştığı tarihi romanı "Veba Geceleri", mart ayında raflarda olacak. Olaylar 1901 yılında Osmanlı’nın 29. vilayeti Minger adasında geçiyor. "Veba Geceleri" hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartıştığı bir kitap.

Ayrıca Ocak ayında J. K. Rowling’in "Ickabog", şubatta Amin Maalouf’un "Empedokles’in Dostları", nisanda Kazuo Ishiguro’nun "Klara ve Güneş" ve haziran ayında da Ahmet Ümit’in "Kayıp Tanrılar Ülkesi" de okurlarla buluşacak.

Ocak – J.K. Rowling’den "Ickabog"

Ickabog, J.K. Rowling’in bundan on yıl kadar önce, kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için kaleme aldığı özgün bir masal. Hayali bir ülkede geçen Ickabog, yazarın metinlerinde sık sık işlenen temaları da içeren tek bir hikâyeden oluşuyor. Yapı Kredi Yayınları, geçtiğimiz sonbaharda pek çok ülkede olduğu gibi bu kitap için çocuklara özel bir resim yarışması düzenledi. Yarışmanın kazananları arasından seçilen 34 resim, Ickabog’un Türkçe baskısında yer alıyor.

Şubat – Amin Maalouf’tan "Empedokles’in Dostları"

Maalouf, 2012 yılında yayımladığı Doğu'dan Uzakta’dan sonra kaleme aldığı bu ilk romanında, Uygarlıkların Batışı kitabında çözümlemeye çalıştığı insanlığın sonu, uygarlıkların kendini yok etmesi gibi olguları ustaca işliyor.

Nisan – Kazuo Ishiguro’dan "Klara ve Güneş"

Kazuo Ishiguro’nun Nobel Edebiyat Ödülü’nü aldıktan sonra yazdığı Klara ve Güneş, mağazadaki yerinden içeriye göz atmaya gelenlerin ve sokaktan geçenlerin davranışlarını dikkatle izleyen, olağanüstü gözlem yeteneğine sahip Yapay Arkadaş Klara'nın hikayesini anlatıyor.

Haziran – Ahmet Ümit’ten "Kayıp Tanrılar Ülkesi"

Berlin’de cinayetler işleyen becerikli bir katil. Zeus’un ağzından parşomenlere, insan kanıyla enfes destanlar yazan bir şair. İşlediği cinayetlerle unutulmuş tanrıları yeniden uyanmaya çağıran bir çılgın. İnsanlardan nefret ettiği için, Tanrı olmaya kalkışan bir ölümlü. Babasıyla hesaplaşmak için Olimpos’a çıkmaya hazırlanan bir çocuk... Kayıp Tanrılar Ülkesi, Avrupa’nın en renkli, en kaotik, en çarpıcı kentlerinden biri olan Berlin’de başlayıp, Anadolu’da antik Pergamon kentinin surlarında son bulacak soluk soluğa bir serüven.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *