31 Ağustos 2020, 19:07 tarihinde eklendi

Sahnede Yeniden Buluşuyoruz etkinlikleri başlıyor

Sahnede Yeniden Buluşuyoruz etkinlikleri başlıyor

"Sahnede Yeniden Buluşuyoruz" 7 Eylül'de başlıyor. Etkinlikler UNIQ'te gerçekleşecek.

Seyirci ve tiyatrocular “Sahnede Yeniden Buluşuyoruz” etkinliğiyle bir araya geliyor. 16 oyunun yer alacağı etkinlik 7-30 Eylül tarihleri arasında UNIQ İstanbul Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Organizasyonu UNIQ İstanbul ve An Yapım tarafından yapılan “Sahnede Yeniden Buluşuyoruz” adlı etkinlik serisi 7 Eylül akşamı Levent Üzümcü Tiyatrosu ve İzmir Halk Tiyatrosu ortak yapımı, başrolünde Levent Üzümcü’nün yer aldığı ‘Aziz Nesin Kabare’ ile başlayacak. UNIQ İstanbul Açık Hava Sahnesi’nde sürecek etkinlik boyunca Genco Erkal, Tülay Günal, Erdal Özyağcılar, Reha Özcan, Çağlar Çorumlu, Ali Poyrazoğlu, Okan Bayülgen, Tülin Özen, Berna Laçin, Rutkay Aziz, Dolunay Soysert gibi usta isimlerin rol aldığı toplam 16 oyun sahneye çıkacak.

“Sahnede Yeniden Buluşuyoruz” etkinlikleri 30 Eylül akşamı Erdal Özyağcılar ile Berna Laçin’in sahnede yer aldığı Tiyatro Martı yapımı ‘Hoşgeldin Boyacı’ adlı oyunla sona erecek.

Organizasyonu üstlenen An Yapım, “Sahnede Yeniden Buluşuyoruz”un ticari kaygılarla değil dayanışma ihtiyacıyla tasarlanan bir etkinlik olduğunu vurgularken; An Yapım sorumlusu E. Feza Soysal, ‘her bir biletin, Türkiye tiyatrosu emekçilerinin yeniden ayağa kalkması için bir tuğla işlevi göreceğini’ ifade etti.

GENCO ERKAL, İKİ AYRI OYUNLA SAHNEDE

Genco Erkal iki ayrı oyunuyla etkinlik kapsamında açık havada seyirciyle bir araya gelecek. Erkal’ın kült oyunu “Bir Delinin Hatıra Defteri” ve sahneyi Tülay Günal’la paylaştığı, Nazım Hikmet’in dizeleriyle bezeli müzikli gösteri “Yaşamaya Dair” ile 21 ve 22 Eylül tarihlerinde peş peşe açık hava sahnesinde olacak.

YARIM KALAN SEZONDAN KARMA SEÇKİ

Programda, korona virüsü nedeniyle yarım kalan sezondan yapılan karma bir seçki yer alıyor. Korona virüsü salgını başladıktan sonra İstanbul’da prömiyer yapacak ilk oyun olan, Moda Sahnesi’nin yeni sezon yapımı “Babamı Kim Öldürdü” de seçkide yer alıyor. Fransa’nın genç yazarlarından Edouard Louis’nin roman üçlemesinin sonuncusundan oyunlaştırılan, Kemal Aydoğan yönetimindeki “Babamı Kim Öldürdü”de Onur Ünsal sahnede olacak.

Prömiyerini geçen şubatta yapan, sezonun yeni oyunlarından, Çağlar Çorumlu’nun başrolünde yer aldığı TiyatrOPS yapımı “Übü Hep Übü” ile yine pandemiden kısa süre önce seyirci karşısına çıkmaya başlayan ve Reha Özcan’ın Orhan Veli dizelerini sahneye taşıdığı “Bir Garip Orhan Veli” de programda yer alıyor.

Okan Bayülgen; yazıp yönettiği ve Ceren Taşçı, Zeynep Köse, Deniz Bolışık, Ödül Turan, Gizem Dinç, Aybüke Albere ile birlikte sahne aldığı “Harem Kabare” ile pandemi sürecinden sonra ilk defa tiyatro sahnesinde olacak.

Etkinlikte Kumbaracı50’nin “Kaldırım Serçesi”, DasDas’ın “Westend/Batının Sonu”, Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun “Yangınlar”, Yolcu Tiyatro’nun “Kürklü Venüs” adlı oyunlar da yer alıyor.

Tüm oyunların 20.30’da başlayacağı etkinlik, Maslak’ta bulunan Uniq İstanbul Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Etkinliğinin programı:

7 Eylül Pazartesi
Aziz Nesin Kabare – Levent Üzümcü Tiyatrosu&İzmir Halk Tiyatrosu
11 Eylül Cuma
Übü Hep Übü – TiyatrOPS
12 Eylül Cumartesi
Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumpanyası
15 Eylül Salı
Ödünç Yaşamlar 2020 – Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu
17 Eylül Perşembe
Harem Kabare – Dada Salon Kabarett
19 Eylül Cumartesi
Yangınlar – Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu
20 Eylül Pazar
Kaldırım Serçesi – Kumbaracı50
21 Eylül Pazartesi
Bir Delinin Hatıra Defteri – Dostlar Tiyatrosu
22 Eylül Salı
Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu
23 Eylül Çarşamba
Babamı Kim Öldürdü – Moda Sahnesi
24 Eylül Perşembe
Westend/Batının Sonu – DasDas
25 Eylül Cuma
Kürklü Venüs – Yolcu Tiyatro
26 Eylül Cumartesi
1984/Büyük Gözaltı – Aysa Prodüksiyon&Perdeci Oyuncuları
27 Eylül Pazar
Hayal Satıcısı – Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu
28 Eylül Pazartesi
Güneyli Bayan – Aysa Prodüksiyon&Perdeci Oyuncuları
30 Eylül Çarşamba
Hoş Geldin Boyacı – Tiyatro Martı

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *