07 Ekim 2022, 14:42 tarihinde eklendi

Tuna Kiremitçi konserine hükümetten mevlit kandili yasağı

Tuna Kiremitçi konserine hükümetten  mevlit kandili yasağı

Müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi, bugün İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde vereceği konserinin 'mevlit kandili' gerekçesiyle yasaklandığını duyurdu. "Mübarek günü siyasete alet etmeseler iyiydi" diyen Kiremitçi, konser yasaklarına "Ne yapmak, nereye varmak istemektesiniz? Şarkılardan bu korku niye?" ifadeleriyle tepki gösterdi.

 

Müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugün İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde vereceği konserinin 'mevlit kandili' gerekçesiyle yasaklandığını duyurdu.

"Mübarek günü siyasete alet etmeseler iyiydi" diyen Kiremitçi, paylaşımının devamında konser yasaklarına tepki göstererek "Konserimizi son anda yasaklayan hükümet erkanı: Ne yapmak, nereye varmak istemektesiniz? Şarkılardan bu korku niye?" ifadelerini kullandı.

Kiremitçi paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bugünkü İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi konserimiz, hükümet tarafından, Mevlid Kandili gerekçesiyle son anda yasaklandı. Mübarek günü siyasete alet etmeseler iyiydi. Ey bugünkü İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi konserimizi son anda yasaklayan hükümet erkanı: Ne yapmak, nereye varmak istemektesiniz? Şarkılardan bu korku niye?"

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *