13 Haziran 2022, 10:30 tarihinde eklendi

Türkiye Yayıncılık Kurultayı 15-16 Haziran'da yapılacak

Türkiye Yayıncılık Kurultayı  15-16 Haziran'da yapılacak

Türkiye Yayıncılık Kurultayı  15-16 Haziran'da yapılacak

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 2004'ten itibaren iki yılda bir düzenlenen "Türkiye Yayıncılık Kurultayı", 15- 16 Haziran'da gerçekleştirilecek.Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 2004'ten itibaren iki yılda bir düzenlenen "Türkiye Yayıncılık Kurultayı", 15- 16 Haziran'da gerçekleştirilecek.Türkiye Yayıncılar Birliğinden yapılan açıklamaya göre, çevrim içi olarak düzenlenecek kurultay bu yıl, yayıncı Mehmet Ali Yalçın anısına yapılacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 2004 yılından beri iki yılda bir yayıncılık alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek, sektörün sorunlarını ulusal ve uluslararası paydaşlarıyla tartışarak çözüm önerilerini bulabilmek adına farklı başlıklarda pek çok konuyu uzmanlarıyla birlikte ele alan Türkiye Yayıncılık Kurultayı, bu sene 15-16 Haziran 2022 tarihleri arasında çevrimiçinde gerçekleştirilecek.

Yapılan açıklama şöyle:

“Uluslararası alanda savaşın karanlığından geçerken, ülkemiz içindeki ekonomik, politik ve toplumsal koşulların zorluğuna rağmen en iyi bildiğimiz işi yapıyor, sabırla ve inatla yeni kitaplar yayımlayarak pandeminin gölgesinden aydınlığa çıkmaya çalışıyoruz.  Bu amaçla, 15-16 Haziran 2022 tarihleri arasında pandemi sonrasında yayıncılığımızın geleceğine bakmaya odaklanacağız. Kurultay’da, yayıncılıkta tarihi kriz koşulları, yayınlama özgürlüğü, kültürel çeşitliliğin korunması dijital dönüşüm, yeni iş modelleri ve yayıncılıkta güncel yasal düzenlemeler gibi konuları ele alacağız.

Açılış konuşmalarını Kenan Kocatürk, Bodour Al Qasimi, Fahri Aral ve Abdullah Özkan’ın yapacakları   10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı’nda Yayıncılığımızda Tarihi Kriz Koşulları, Yayıncılıkta Dijital Dönüşüm: Metaverse, Eğitim Yayıncılığında Gelecek Öngörüleri, İklim Krizinde Yayıncılık ve Eylem Planı Önerileri, Kütüphanecilikte Gelecek Öngörüleri, Kitap Fuarları ve Kültürel Etkinliklerde Dönüşüm, Kitaplar Özgürlükte Birleştirir, Yayınlama Özgürlüğü-Hemen Şimdi!, Yazarın Gözünden, Niş Yayıncılığın Kültürel Çeşitliliğin Korunmasına Katkısı, Online Satışta Yeni Bir Seçenek: Bookshop Örneği, Editörün Penceresinden Yayıncılıkta Değişenler, Yayıncılığı Etkileyecek Yasal Düzenlemelerde Güncel Bilgiler, Yeni Dünya Yeni Pazarlama-Araçlar, Söylemler, Etik, Yayıncılıkta Dijital Dönüşüm: Yapay Zekâ başlıklarıyla pek çok güncel konu masaya yatırılacak.

Banu Ünal, Erdal Kesrelioğlu, Yavuz Ekinci, Kıvılcım Hindistan, Dr. Ildikó Török, Oytun Çetin, Karine Pansa, Naz Beykan, Barbara Lison, Cemran Öder, Marie-Madeleine Rigopoulos, Burhan Sönmez, Metin Celâl, Defne Ongun Müminoğlu, Mehmet Ümit Erdem, Alejandro Zambra, Seçkin Erdi, Eda Doğançay, İrem Çağıl, Andy Hunter, Sevengül Sönmez, Gökçe Ateş Aytuğ, Murat Yalçın, Haluk İnanıcı, Levent Erden, Prof. Dr. Oğuz Ergin’in konuşmacı olacakları 10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı’nın kapanış konuşmasını ise Nazlı Eray yapacak.

Çevrimiçinde buluşarak mesafeleri kaldıracağımız 10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı’nı yayıncılığımızın duayenlerinden değerli büyüğümüz Mehmet Ali Yalçın’a adıyoruz.

10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı’nı Türkiye Yayıncılar Birliği’nin youtube kanalından izleyebilirsiniz.”

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *