17 Aralık 2020, 17:32 tarihinde eklendi

Üniversiteler için 'Neredeyse fuhuş evleri' diyen Ebubekir Sofuoğlu'na işlem başlatıldı

Üniversiteler için 'Neredeyse fuhuş evleri' diyen Ebubekir Sofuoğlu'na işlem başlatıldı

Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversiteler hakkında tepki toplayan açıklamalar yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü.

TRT Haber'in geçtiği son dakika haberine göre; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversiteler hakkında tepki toplayan açıklamalar yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da, "Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır" açıklaması yapmıştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi İlhan Taşcı, Ebubekir Sofuoğlu’nun Akit TV’deki sözleri nedeniyle izleme raporu hazırlanarak, Üst Kurul gündemine getirilmesi için RTÜK Başkanlığı'na başvurmuştu.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *