01 Kasım 2020, 21:14 tarihinde eklendi

YAYKOOP internet sitesi okuyucuların hizmetinde

 YAYKOOP internet sitesi okuyucuların hizmetinde

Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) internet satış sitesi, okurların ve bağımsız kitabevlerinin hizmetinde.

30’dan fazla yayınevinin güç birliğiyle oluşturduğu YAYKOOP, e-satış sitesi açtı.

“Dayanışma İyileştirir, Okumak Geliştirir” parolasıyla hayata geçirilen satış sitesinde her kategoriden 7 bin çeşit kitap bulunuyor.

YAYKOOP deposundaki 52 yayınevine ait yaklaşık 150 bin adet kitap, site üzerinden okuyuculara ve kitabevlerine sunuluyor.

Sektör Bileşenleriyle İlkeli, Eşit İlişki

YAYKOOP, üretim ve dağıtım zincirinde yer alan diğer aktörlerle ilkeli, hakkaniyetli, eşit bir ilişkiyi esas alacaktır. Amacımız, herhangi bir aktör aleyhine çıkar elde etmek değil, aktörler arasında dengeyi ve eşitliği esas alıp tüm tarafları gözeten bir işbirliği ortamı yaratmaktır.

YAYKOOP’un asıl amacı, iyi kitap üretmek, bu kitapların en etkin şekilde tanıtımını ve dağıtımını sağlamak, olabilecek en uygun bedellerle okurlara ulaştırmaktır. Bunu yaparken yazarın, çevirmenin, yayıncının, dağıtımcının ve kitapçının içinde yer aldığı bu zincirin işlevli ve vazgeçilmez halkaları olduğunun bilinciyle davranacaktır.

YAYKOOP, yazarın ve çevirmenin olduğu kadar okurun da güvencesidir. Okurun nitelikli düşünce, kültür ve sanat ürünlerine rahatça ve en uygun bedelle erişmesi için gerekli koşulları yaratmakla yükümlendirmiştir kendisini. Yazar ile okur arasında bir köprüdür.

YAYKOOP, çok satar’ın yanında az satar’ı, büyük yayınevinin yanında küçük yayınevini de gözetecek, çok sesli, renkli bir yayın yelpazesinin güvencesi olacaktır.

 

Yayıncılar Kooperatifi bir adım daha atarak https://t.co/9lXF66TFU3 üzerinden 52 yayınevinden 150 bine yakın kitabı okuyucuya ulaştırmaya başladı. İnternetten kitap almak, artık daha kolay, daha hızlı... #yaykoop#yayıcılarkoopertifi#okumak #kitap pic.twitter.com/ykQODdeQNh

— Yayıncılar Kooperatifi-YAYKOOP (@YayincilarKoop) October 30, 2020

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *