16 Aralık 2020, 15:49 tarihinde eklendi

YouTube'dan Türkiye’de Temsilci Bulundurma Kararı

YouTube'dan Türkiye’de Temsilci Bulundurma Kararı

YouTube Türkiye ofisinin açılacağı kesinleşti... 

Bir milyondan fazla aboneye sahip olan sosyal medya ağlarının Türkiye’de ofis açması zorunlu hale gelmişti. Buna karşılık Google ilk adımı attı…

YouTube Türkiye’de temsilci bulunduracak!

Sosyal medya platformları için 5651 sayılı kanun sonrasında yeni yükümlülükler doğmuştu. Kısa süre içinde sosyal medya platformlarına cezalar birer birer gelirken temsilcilikle alakalı ilk atak YouTube tarafından geldi. Yapılan resmi açıklamaya göre yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecine başlandı.

YouTube’un konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik. “YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *